למען הקהילה

בפרינג' מאמינים
כי חיי ונכסי התרבות של מדינת ישראל הינם מרכיב מרכזי בזהותה של החברה. לכל אדם בישראל "הזכות לתרבות" - הזכות ליצור תרבות ולצרוך אותה.
אנו סבורים שהכרה בתרבות ובספורט כערכי היסוד של הפרט והחברה המגלמים בתוכם מצוינות, הגשמה עצמית ועושר פנימי  - תורמים לעיצובה של חברה איכותית ובריאה. 
תיאטרון הפרינג' - מפרחים ת'נשמה

 

הנחות היסוד שלנו:

 

בפרינג' מתקיימים מספר פרוייקטים למען הקהילה:

 

נוער פרינג' - פרויקט רב שנתי

פרויקט "נוער פרינג'" הינו פרויקט העסקה והעצמה אישית לנוער. כחלק מהפרויקט, תיאטרון הפרינג' מלווה נערים במשך שנתיים, עד לשלב הגיוס הצבאי\ השירות האזרחי. במסגרת הפרויקט, הנערים משתלבים בשלושה צירים מרכזים: הציר הראשון הינו

ליווי אישי וקבוצתי, הציר השני הוא ציר העסקה במסגרתו כל נער מועסק בתיאטרון הפרינג'. הציר השלישי הוא מפגש עם עולם התיאטרון דרך סדנאות תיאטרון, צפייה ועיבוד של הצגות.

שלושת הצירים הללו משלימים אחד את השני ואנו מאמינים שהנערים אף יוכלו לפתח חוסן נפשי, להעצים את הדימוי העצמי, להגדיל את תחושת היכולת, לפתח יכולות חברתיות ולרכוש כלים שונים להתמודדויות בחיים.

 

שוקהלילה

את הפרויקט יזמו איריס גולן (מעצבת תכשיטים) בשיתוף תיאטרון הפרינג'. היוזמה נבעה עקב הרצון להרים יריד שיוכל לתרום רבות לאמנים, ליוצרים ועסקים קטנים מרחבי העיר ולתת במה לאמנות ויצירה.

יריד אמנים ויוצרים לכל המשפחה המציג עבודות מעשה ידם של יוצרים מקומיים במחירים שווים לכל כיס! אמנים ב-LIVE! מופעי תוכן מוזיקליים ועל טהרת תיאטרון הרחוב! שוקהלילה יוצר 'סצנה' ומקום תוסס המחבר את תושבי באר שבע והסביבה לקהילה, לעיר ואחד לשני באמצעות כלים אמנותיים ויצירתיים. בכך עולה איכות החיים באזור, נוצרת 'תחושת מקום' שייכות חזקה תוך הגברה של החוסן הקהילתי.

יחד אנו הופכים את המרחב כולו לשוק לילה ססגוני וצבעוני שמצליח להשאיר חותם על העיר העתיקה המתחדשת! 

תיקון ליל שבועות

לילה ייחודי ביוזמת ארגון בינ"ה-התנועה ליהדות חברתית ובשיתוף משרד החינוך , תיאטרון הפרינג' ועיריית באר-שבע.

בכל שנה עם כניסת חג השבועות מתכנסים נשים, גברים, משפחות תושבי העיר וחברי קומונות של הישיבה החילונית בינ"ה ב"ש ברחבת הפרינג'

לתיקון ליל חג ייחודי עם מעגלי שיח ולימוד בנושאים מרכזיים בחיי היום יום ובאווירת החג.

 

פסטיבל הנוער

כחלק מפרויקט 'נוער פרינג'', הנערים בפרויקט לקחו חלק בקורס הפקה בו למדו על האופן בו מפיקים אירוע תרבות. יחד עם נוער ממרכז 'כפית' הנוער הפיק את פסטיבל הנוער הראשון באוגוסט 2016; פסטיבל הנוער כלל כיתת אומן עם סאבלימינל, מופע

אימפרוביזציה, הופעות של להקות נוער ומסיבה.

זו הייתה השנה הראשונה ותחילתה של מסורת לבני הנוער בעיר.

נתראה בקיץ 2017 בפסטיבל הנוער ה-2!

 

התנדבות שנתית

פרויקט בהתהוות. במסגרת הפרויקט יחברו עובדי התיאטרון לאחת מהעמותות הפועלות בבאר שבע. הכסף עבור הפעילות יועבר לתרומה.

 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים